|   On-line: 38
 
Najlepiej Rowerem 2021: gra miejska, która poruszy Radom tej jesieni!
Po raz pierwszy w Radomiu rusza mobilna gra miejska, która ma zmobilizować mieszkańców naszego miasta do jazdy rowerem. Projekt pn. “Rowerem do pracy, rowerem do szkoły - ekologicznie i zdrowo zdobywaj nagrody: Najlepiej Rowerem 2021” realizowany jest w ramach Budżetu Obywatelskiego 2021.

Jako społeczeństwo stajemy się coraz bardziej świadomi, że codzienna aktywność fizyczna pozwala nam zachować zdrowie i dobre samopoczucie, rośnie też zainteresowanie ekologicznym stylem życia. Dlatego coraz więcej osób wiosną i latem zamiast samochodu wybiera rower. Jesienna aura i niesprzyjające warunki pogodowe często ostudzają zapał, a rowery po 3 miesiącach aktywności lądują z powrotem w piwnicach. W ramach realizowanego zadania chcemy pokazać mieszkańcom, że wcale nie musi tak być, a sezon rowerowy może trwać nawet cały rok!

W ramach Budżetu Obywatelskiego 2021 powstał projekt “Rowerem do pracy, rowerem do szkoły - ekologicznie i zdrowo zdobywaj nagrody: Najlepiej Rowerem 2021”. Jest to mobilna gra miejska, która od 14. września przez dwa miesiące będzie mobilizowała mieszkańców Radomia do jazdy rowerem: przemieszczając się na co dzień po mieście albo rekreacyjnie, popołudniami i w weekendy, jak kto woli.

Aby wziąć udział w zabawie, należy pobrać aplikację Activy i dołączyć do wyzwania. Przed rozpoczęciem przejazdu należy za każdym razem włączyć zapisywanie trasy w aplikacji, tak aby system mógł naliczyć nam punkty i umieścić nas na odpowiednim miejscu w rankingach. Rankingi dzielą się na indywidualne (kobiety/mężczyźni i łączone) oraz drużynowe, gdzie znajdziemy zespoły firm, szkół, uczelni, dzielnic oraz ranking grup nieformalnych, maksymalnie 5 osobowych, tworzonych przez użytkowników samodzielnie w aplikacji. Dołączając do odpowiednich zespołów, zyskujemy nie tylko możliwość zdobywania punktów bonusowych za dojazdy rowerem do pracy, szkoły bądź uczelni, ale też łatwy dostęp do wyników: swoich, i innych, co jeszcze bardziej wzmaga rywalizację. Część osób zmobilizuje możliwość reprezentowania swojego miejsca pracy lub nauki, w konkurencji z innymi podobnymi instytucjami.

W jaki sposób firmy mogą dołączać do wyzwania?
Wystarczy, że jeden z pracowników wypełni formularz na stronie internetowej konkursu grarowerowa.pl/radom, przekazując organizatorom podstawowe informacje o firmie. Każdy może dokonać zapisu, formularz nie wymaga podpisu prezesa. Warto zrobić to jeszcze przed 14 września, żeby dać sobie czas na promocję projektu w firmie oraz umożliwić pracownikom udział w rozgrzewce.

Na jakiej zasadzie uczestnicy będą zdobywać punkty w wyzwaniu?
Kampania skierowana jest do wszystkich mieszkańców Radomia: zarówno tych już teraz mocno ze sportem związanych, jak i do osób, które chcą wrócić do formy po spędzeniu kilku sezonów na kanapie. Dlatego też gra nie nagradza jedynie za przebyte kilometry, ale przede wszystkim za zmianę codziennych przyzwyczajeń na zdrowsze i zdecydowanie bardziej aktywne.

I tak za każdy pokonany kilometr otrzymamy 1 punkt, a do tego 5 punktów za sam fakt wykonania aktywności, lub aż 50 punktów, jeżeli trasa będzie prowadziła do albo z pracy, szkoły lub uczelni. Aplikacja sama wykryje trasę bonusową, wystarczy że wcześniej dołączymy do odpowiedniego zespołu. Po pierwszym miesiącu, kiedy pogoda prawdopodobnie jeszcze bardziej da nam się we znaki, wszystkie punkty zostaną podwojone.

Dla najbardziej aktywnych przewidziane są nagrody, co powinno jeszcze bardziej zmotywować uczestników do ruchu! TOP40 kobiet oraz mężczyzn w rywalizacji indywidualnej otrzyma vouchery do Decathlon, a zwycięzcy w klasyfikacji zespołowej – statuetki lub medale. A lista nagród wciąż się rozszerza. Zdobycie nagrody leży w zasięgu ręki każdego, kto na najbliższe dwa miesiące gotowy jest z wygodnego samochodu przesiąść się na rower!

W podobnej formule od wielu lat działamy już w Gdańsku i w Sopocie i tysiące zadowolonych uczestników są najlepszym dowodem na to, że to działa. Tak samo będzie w Radomiu, jesteśmy tego pewni – przekonuje Emilia Gałązka, z Zespołu Activy.

Poleć artykuł swoim znajomymChcesz znać wyniki jeszcze szybciej, a jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? KONIECZNIE ZRÓB TO TERAZ!Data: 2021-09-10 12:58:54 | Kategoria: Inne / Pozostałe | Odwiedzin: 325
 

Podobnie jak w życiu "nie samym chlebem żyje człowiek" tak i my nie skupiamy się wyłącznie na sporcie. Teatr, kino, muzyka, rozrywka... także są nam bliskie. +wiecej

Druga odsłona Najlepiej Rowerem 2021 trwa 22-10-2021
 
Dołączyłeś już do LEO#legenda? To jedna z ostatnich szans! 21-10-2021
 
Skrzatki AT Masters Drużynowymi Mistrzyniami Województwa 21-10-2021
 
Sebastian Warda nowym środkowym Czarnych Radom 21-10-2021
 
FUTBOLOWY WEEKENDOWY ROZKŁAD JAZDY 21-10-2021
 
Oskar Przysucha zdobywcą Mirax Pucharu Polski 20-10-2021
 
Kolejny ligowy bój Radomiaka w poniedziałkowy wieczór 20-10-2021
 
Zgłoś drużynę do rozgrywek Radomskiego NBA! 20-10-2021
 
W środę poznamy triumfatora w Mirax Pucharze Polski 19-10-2021
 
Bracia Bal zadebiutowali w światowym finale kartingowców 19-10-2021
 
Wojownicy z Pionek z cennymi trofeami 19-10-2021
 
Dariusz Banasik: - Chcieliśmy wygrać na Jagiellonii... 19-10-2021
 
Radomiak wywalczył jeden punkt w Białymstoku 18-10-2021
 
Telewizja Polska robi program o Akademii Radomiaka Radom 18-10-2021
 
Worek medali reprezentantów RKSW Oyama Karate 18-10-2021
 Copyright 2008 - 2012 RadomSport.pl