|   On-line: 22

Gadajska, Brożyna i Suchowolak z medalami na niedzielę
Deszcz i wiatr nie przeszkodziły w świetnym podsumowaniu 78. PZLA Mistrzostw Polski U20 w lekkiej atletyce. W niedzielę zawodnicy RLTL GGG Radom dołożyli do medalowych zdobyczy trzy kolejne, w tym dwa złote!

Po samotnym biegu na dystansie 1500 m w spektakularny sposób złoty medal zdobyła zwyciężczyni drugiej serii, czyli Lena Suchowolak. Złoto zapewniła sobie z czasem 4:35.00. Srebro wywalczyła najlepsza w pierwszej serii Zuzanna Wiernicka, która część dystansu pokonała w jednym bucie. Na mecie uzyskała 4:35.76. Brązowy medal wywalczyła Daria Domżalska 4:38.64.

Przy mocnych podmuchach wiatru w twarz najlepszą płotkarką (w biegu na 100 metrów) okazała się Wiktoria Gadajska. Radomianka wykorzystała potknięcie na ostatnim płotku Zuzanny Zając i wygrała z czasem 13.94. Zając była druga z (14.05), a na trzecim miejscu finiszowała kolejna z radomianek, Nikola Brożyna (14.06) (obydwie radomianki na zdjęciu po dekoracji z trenerami i gośćmi trzeciego dnia mistrzostw)

Radomski klub zajął trzecie miejsce w klasyfikacji medalowej (najwyższe z klubów Mazowsza). Więcej punktów zdobyły tylko AML Słupsk oraz KS Stal LA Ostrów Wlkp.
Data: 2024-07-28 21:58:01 | Kategoria: Inne / Lekkoatletyka | Odwiedzin: 618

Podobnie jak w życiu "nie samym chlebem żyje człowiek" tak i my nie skupiamy się wyłącznie na sporcie. Teatr, kino, muzyka, rozrywka... także są nam bliskie. +wiecej