|   On-line: 24

Gadajska mistrzynią kraju, Adamczyk, Abramczyk i Janduła z medalami!
Wiktoria Gadajska, zdobywając złoty medal 78. PZLA Mistrzostw Polski U20 rozgrywanych na obiekcie MOSIR udokumentowała swoją krajową dominację. Julia Adamczyk z RLTL GGG Radom zdobyła natomiast drugi medal podczas tej imprezy. Na finał dnia w biegu na 3000 m z przeszkodami wicemistrzowski tytuł wywalczył Jakub Abramczyk, a brązowy medal Wiktor Janduła.

Julia Adamczyk, po piątkowym srebrze, miała zapewne chrapkę na złoto w skoku w dal. Nie udało jej się jednak obronić tytułu, a w sobotnie popołudnie uzyskała wynik 6.04 m. Złoto zdobyła Olga Szlachta (Stal Ostrów Wlkp., 6.21 m), srebro Maja Kleszno (AZS PO Opole, 6.06 m).

Wiktoria Gadajska (na zdjęciu) zdominowała rywalizację w biegu na 400 m ppł i z czasem 57.10 sek i pewnie wywalczyła tytuł mistrzowski.

Drugi dzień mistrzostw obfitował w wiele wyjątkowych wydarzeń, mnóstwo życiowych rekordów, uzyskania minimum na mistrzostwa świata, a żeńska ekipa Tomasovii Tomaszów Lubelski, czasem 45,12 sek, poprawiła ponad 45-letni rekord Polski ekipy Legii Warszawa na dystansie 4x100m!

Na finał dnia do rywalizacji przystąpili długodystansowcy (3000 m z przeszkodami), w tym liczne grono radomian. Bieg świetnie rozprowadził Wiktor Janduła. Z czasem 9:13.07 zdobył brązowy medal. Srebro wywalczył Jakub Abramczyk (9:10.83).
Data: 2024-07-27 16:59:17 | Kategoria: Inne / Lekkoatletyka | Odwiedzin: 680

Podobnie jak w życiu "nie samym chlebem żyje człowiek" tak i my nie skupiamy się wyłącznie na sporcie. Teatr, kino, muzyka, rozrywka... także są nam bliskie. +wiecej