|   On-line: 32

Mateusz Gos z biletem na Mistrzostwa Europy w biegach przełajowych
Nie zawiedli pokładanych nadziei lekkoatleci RLTL Optima Radom. W najważniejszej przełajowej imprezie sezonu zdobyli pięć medali. Co więcej, zgarnęli złoto w klasyfikacji drużynowej w kategorii junior młodszy!

Dobrą informacją zapowiadającą sukces w rozegranych w Oleśnie mistrzostwach, był ubiegłotygodniowy start radomian w stolicy. Także na krajowym czempionacie pokazali klasę. Jako pierwszy medalową zdobyczą mógł się pochwalić Wiktor Janduła, który na dystansie 3 km wygrał bezapelacyjnie. Bieg na dystansie 5 km zdecydowanie prowadził Jakub Abramczyk, niestety na mecie musiał uznać wyższość dwóch rywali, plasując się na trzecim miejscu. W tym samym biegu Piotr Abramczyk zajął 10 miejsce. Julia Walczak wywalczyła 15 miejsce w biegu na 3 km.

W kategorii wiekowej junior młodszy w klasyfikacji drużynowej radomianie zdobyli złoty medal. Na 80 drużyn radomski skład wystąpił w następującym zestawieniu: Wiktor Janduła, Piotr Abramczyk, Jakub Abramczyk, Julia Walczak, Kacper Stopa i Alan Tomczak.

W kategorii junior Adam Bajorski zajął wysokie piąte miejsce na dystansie 6 km, Denis Oraczko był 20 na mecie. Skład uzupełniła Dorota Fałdrowicz, przekraczając metę na 21 pozycji.

W kategorii senior/młodzieżowiec doskonale zaprezentował się Mateusz Gos, etatowy zdobywca medali na imprezach mistrzowskich. Tym razem został wicemistrzem Polski w kategorii młodzieżowiec. Jednocześnie w kategorii senior zagwarantowało mu to trzecie miejsce. Wynik dał mu przepustkę na 28 Mistrzostwa Europy w biegach przełajowych w Turynie. Zawody te odbędą się w Piemoncie już 11 grudnia.

W ostatnim biegu na 4 km Rafał Gontarczyk uplasował się na 21. miejscu.

Wszyscy zawodnicy startujący są podopiecznymi Artura i Anety Błasińskich. O sile grupy świadczy to, że na 12 startujących zawodników, tylko w tym roku, trzy osoby reprezentowało Radom na imprezach międzynarodowych, będąc w kadrze Polski. Kolejne cztery osoby znajdują się ekipie bezpośredniego zaplecza kadry narodowej.
Data: 2022-11-29 19:17:05 | Kategoria: Inne / Lekkoatletyka | Odwiedzin: 1040

Podobnie jak w życiu "nie samym chlebem żyje człowiek" tak i my nie skupiamy się wyłącznie na sporcie. Teatr, kino, muzyka, rozrywka... także są nam bliskie. +wiecej