|   On-line: 51
 
Słoneczna odsłona piłkarskich zmagań w ramach sportowego festiwalu
II Turniej Piłkarski w Ramach Festiwalu Gier i Zabaw dla zespołów złożonych z zawodników urodzonych w roku 2013 dla wielu był wspaniałym podsumowaniem długiego sezonu. Piłkarze rywalizujący w Orońsku zapamiętają go na długo!

Turniej był drugą odsłoną piłkarskiej części Festiwalu Gier i Zabaw Towarzyskich. W ramach realizacji multidyscyplinarnego projektu odbędzie się szereg wyjątkowych, towarzyskich spotkań sportowych oraz kulturalnych dla mieszkańców Mazowsza z Podregionu Radomskiego. W ramach zadania zorganizowane zostanie w sumie aż sześć turniejów piłkarskich, w których zagrają najmłodsi adepci futbolu.

O tym, że w powyższym nie ma odrobiny przesady przekonali się piłkarze rywalizujący na obiekcie GKS-u Oronka w Orońsku. Turniej spełnił oczekiwania wszystkich, a najważniejsze były szczęśliwe twarze dzieciaków-sportowców. W rywalizacji wzięło udział osiem ekip. W niezwykle emocjonującej rywalizacji miano niepokonanych wywalczyli piłkarze Radomiaka Radom (piłkarzem tego zespołu wybranym do Dream Teamu zmagań był Aleksander Godziński, MVP imprezy został Oliwier Siuda a najskuteczniejszym golkiperem Igor Mucek). W meczu decydującym o triumfie podopieczni Macieja Gosa pokonali swoich rówieśników z ekipy gospodarzy, Oronki Oroński. Z tego drugiego zespołu do turniejowego Dream Teamu został wybrany Adrian Nitek, a miano golkipera imprezy zgarnął Oliwier Maciag. Kolejne lokaty zajęli piłkarze Centrum Radom (Konstanty Spyt, a królem strzelcwó Hubert Papiewski), Powiślanki Lipsko (Wojciech Badeński), Oskara Przysucha (Gabriel Kapusta), Gracji Tczów (Rafał Nędzi), Oronki II Orońsko (Marcel Czarnecki) oraz Akademii 33 Radom (Aleksander Senator).

W najlepszy z możliwych sposobów, w doborowym gronie z emocjami z najwyższej półki zainaugurowaliśmy wakacje. Już nie możemy doczekać się kolejnych, a te 29 czerwca w Radomiu, gdzie zagrają piłkarze z rocznika 2012 - podsumował Michał Podlewski, koordynator projektu. Podczas imprezy w Orońsku miło było gościć nie tylko opiekunów, kibiców i trenerów piłkarzy, ale także przedstawicieli lokalnych władz samorządowych, z wójtem Gminy Orońsko, Henrykiem Nosowskim, radnymi Marią Deją oraz Eweliną Suligowską. Ta druga pełni również obowiązki szefa Oronki. Wielkie podziękowania należą się również grupie pracowników klubu, których działaniom przewodniczył Paweł Komór.

Udział we wszystkich wydarzeniach dla jego uczestników jest bezpłatny. Za realizację projektu odpowiada Stowarzyszenie Gramy Razem, a odbywa się ono w ramach realizacji zadania z Budżetu Obywatelskiego Mazowsza.

Galeria zdjęć wkrótce.

Tymczasem możemy ZAGRAĆ RAZEM i dzięki jedynemu sportowemu projektowi z Radomia, wspomóc organizację cyklu piłkarskich turniejów dla dzieci w naszym regionie, pikników, warsztatów, wycieczek oraz gier i zabawa dla dzieci. Wydarzenia odbędą się w przyszłym roku w naszym regionie. Potrzebny jest jedynie Wasz głos, żeby poprzeć projekty zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego Mazowsza. Pomożecie?

W imieniu pomysłodawców, prosimy Was o kilkudziesięciosekundowe wsparcie!

Żeby zagłosować na wymienione wydarzenia
1. Wchodzimy w link: bom.mazovia.pl/glosowanie - TUTAJ i klikamy klawisz "Rozpocznij głosowanie" na dole strony.
2. Uzupełniamy dane i klikamy "Dalej"
3. Wybieramy projekt z puli OGÓLNOWOJEWÓDZKIEJ "3. Edukacja na szlakach Mazowsza 2023"
4. Następnie wybieramy pierwszy projekt z puli PODREGIONALNEJ "4. Festiwal gier i zabaw towarzyskich 2023"
5. Po załadowaniu klikamy "Dalej" i wpisujemy otrzymany kod weryfikacyjny z SMS.

WyGrajmy Razem dla naszych młodych sportowców. I nie tylko!Poleć artykuł swoim znajomymChcesz znać wyniki jeszcze szybciej, a jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? KONIECZNIE ZRÓB TO TERAZ!


Data: 2022-06-25 16:21:21 | Kategoria: Piłka Nożna / Młodzież | Odwiedzin: 677
 
Podobnie jak w życiu "nie samym chlebem żyje człowiek" tak i my nie skupiamy się wyłącznie na sporcie. Teatr, kino, muzyka, rozrywka... także są nam bliskie. +wiecej

Falstart Pilicy Białobrzegi - Legionovia to inna półka 06-08-2022
 
Broń Radom rozpoczęła sezon od triumfu 06-08-2022
 
Radomiak Radom wywalczył triumf w Białymstoku! 06-08-2022
 
Oskar Przysucha rozpoczął nowy sezon od bolesnej porażki 06-08-2022
 
Pilica Białobrzegi inauguruje sezon, czyli podróż w nieznane 05-08-2022
 
Duży apetyt na ligę w Broni Radom 05-08-2022
 
KS Warka straszy przed inauguracją zmagań 05-08-2022
 
Mieszkańcy Mazowsza odkrywali tajemnice zamków w Czersku i Liwie 04-08-2022
 
Michał Ostrowski kapitanem drużyny Cerradu Enea Czarni na nowy sezon 04-08-2022
 
Wzmocnienia Oskara Przysucha na ostatniej prostej 04-08-2022
 
Radomiak z Koroną Kielce zagra w sobotę. Sparingowy remis z Anorthosisem 03-08-2022
 
Polska planuje odciągnąć dzieci od komputerów poprzez cybersporty 03-08-2022
 
Kolejne wyróżniające wyniki podczas wakacyjnych czwartków lekkoatletycznych 03-08-2022
 
Jurand Kuśmierczyk na podium w Yamaha bLU cRU 03-08-2022
 
Kadra Broni Radom na rundę jesienną 2022 [FOTO] 02-08-2022
 Copyright 2008 - 2012 RadomSport.pl