|   On-line: 31
 
Najpierw słowo i sport
Naprawianie egzystencji na naszej Planecie zacznijmy od słowa i sportu.
Minęło ponad pięćdziesiąt tysięcy lat jak człowiek, jako jedyny spośród istot zaczął porozumiewać się przez słowo. Tylko my żyjemy ze świadomością śmierci.
To uruchomiło marzenia ku zbawieniu. Z pośród panteonu idoli wykreowano jeden byt najwyższy, aby tam kierować swoje nadzieje.

Wiele z wierzeń upadło, jednak dzięki nim człowiek rozwijał się. Dziś jesteśmy żywymi świadkami wielkich dokonań, które zamknął dwudziesty wiek. Dokąd dojdziemy w dwudziestym pierwszym wieku tego nie wie nikt. Widzimy zagrożenia spowodowane przez człowieka. Jak więc funkcjonować, aby rozwój, którego nikt nie powstrzyma, służył wszystkim na naszej planecie. Wierzenia, dogmaty i doktryny choć w większości służyły rozwojowi to jednak ich czas mija. Oświeceni potężnymi ciosami odkryć myśli i zachowań, zmęczeni galopującym życiem potrzebujemy nowych mądrości i zachowań, nade wszystko -innej mowy.Wiemy jak w starożytności teatry i słowo tam głoszone służyły rozwojowi rodzaju ludzkiego. To tam odgrywano życie. Pokazywano dramaty, ale i pełne uniesień romanse i sukcesy. Słowo potrafi podnieść cię z upadku. Kiedy straciłeś kogoś najbliższego czujesz się oszukany i obłąkany.

Jesteś bliski śmierci, bo wiesz, że on nie powróci już nigdy! nigdy! nigdy..! Próbujesz to zrozumieć , ale to otchłań niepojęta. W teatrze aktor wyrazi to słowem, jak w przeszłości Gustaw Holoubek w sztuce Król Lear.

Sport i teatr kreują piękno ciała i słowa - magię życia. Wówczas i dramaty możesz udźwignąć. Dziś tak wielu biega i krzyczy. Udają, że wietrzą a smród wypuszczają. Dano nam piękno, ale i ból wszechświata. Ziemia jest jego cząstką a wirus cząstką ziemi. Nasza planeta nie wytrzymuje ciężaru przeludnienia oraz inwazyjnych działań człowieka. Uruchamianie racjonalnych mechanizmów jest niezbędne dla przetrwania. Politycy, Samorządy i Biznes muszą wspierać sport, aby odciągał ludzi od produkcji. Sport promuje ruch i jest areną rywalizacji, której człowiek zawsze potrzebował do rozwoju.

Jest wiele co musimy zmienić i naprawić, a na zło nie ma kontrargumentu wolnej woli. Przeszłość jest ważnym prologiem a Heraklit z Efezu już 2500 lat temu twierdził: jedyną stałą rzeczą jest zmiana. Sprzyjajmy, więc w życiu prawom natury, jakim jest ruch i ewolucja. Mamy atuty, aby móc tak działać. Człowiek na naszej planecie jest najważniejszy, a ich charaktery i działania są naszym losem.

Pozostawmy więc po sobie, dla następnych pokoleń, ten szczególny błękit nieba.
Życzę doczekania następnych Świąt Wielkiej Nocy w zdrowiu i pokoju.

Zygmunt K.

Poleć artykuł swoim znajomymChcesz znać wyniki jeszcze szybciej, a jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? KONIECZNIE ZRÓB TO TERAZ!


Data: 2021-04-01 14:49:37 | Kategoria: Inne / | Odwiedzin: 872
 

Podobnie jak w życiu "nie samym chlebem żyje człowiek" tak i my nie skupiamy się wyłącznie na sporcie. Teatr, kino, muzyka, rozrywka... także są nam bliskie. +wiecej

Podlasie wzięło srogi rewanż na osłabionym Zamłyniu 10-04-2021
 
Oskar Przysucha przegrał z Pilicą Białobrzegi 10-04-2021
 
Mazowsze Grójec pokonało Proch Pionki 10-04-2021
 
Tymex Liga Okręgowa wznowiła rozgrywki 10-04-2021
 
Pierwsze zwycięstwa Daniela Rutkowskiego na zawodowym ringu 10-04-2021
 
Mecz Radomiak Radom - Bruk-Bet Termalica przełożony 09-04-2021
 
Piłkarze Radomiaka byli gotowi na bój z liderem... 09-04-2021
 
IV liga i Tymex Liga Okręgowa wracają do gry 10 kwietnia 08-04-2021
 
Michał Ostrowski zostaje Cerrad Enea Czarni! To będzie jego 14. sezon w klubie! 08-04-2021
 
Wytypuj wynik hitowego meczu Radomiaka i zdobądź koszulkę! 08-04-2021
 
Kottrans Radom zagra o triumf w Bydgoszczy 07-04-2021
 
Walkę o brązowy medal Radomka rozpocznie w sobotę 07-04-2021
 
Obostrzenia przedłużone do 18 kwietnia 07-04-2021
 
Broń Radom ukarana walkowerem za mecz z GKS Wikielec! 07-04-2021
 
Weronika Falkowska w reprezentacji Polski na Brazylię! 06-04-2021
 Copyright 2008 - 2012 RadomSport.pl