|   On-line: 59



 
APR Radom zebrał cenne doświadczenie w Berlinie
Radomskie piłkarki ręczne z Akademii Piłki Ręcznej zajęły 7. miejsce, podczas turnieju 58. Internationales Werner-Seelenbinder-Gedenkturnier rozgrywanego w Berlinie. W zawodach brały udział czołowe zespoły poszczególnych niemieckich landów oraz jedne z najlepszych drużyn z Czech oraz Austrii z rocznika 2002.


Dla podopiecznych Akademii Piłki Ręcznej Radom było to bezcenne doświadczenie, spotkać się na parkiecie z jednymi z najlepszych drużyn w Europie oraz poznać zupełnie inny świat piłki ręcznej jakim są Niemcy. Co
najważniejsze, radomianki potrafiły się postawić swoim przeciwniczkom i podpatrzeć jak piłka ręczne wygląda za naszą zachodnią granicą. Z pewnością to doświadczenie zaprocentuje w przyszłości.

- Piłka ręczna w Niemczech to " inny świat" można się od nich uczyć. Zarówno jeśli chodzi o wyszkolenie, ale także o sferę mentalną i podejście do gry. Zdobyte doświadczenie trzeba przenieść teraz na nasze "podwórko".
Śmiało można powiedzieć że na tym turnieju nauczyliśmy się chyba więcej, niż na wszystkich turniejach w Polsce.
Mimo porażek, do kraju wracamy mądrzejsi i silniejsi - mówi trener APR Radom Piotr Włoskiewicz.

WYNIKI:
APR Radom - HV Mecklenburg-Vorp. 14:15
DHC Slavia Praga - APR Radom 16:9
Hypo Niederösterreich - APR Radom 20:7
APR Radom - HV Berlin 10:15
Mecz o 7. miejsce:

Po powrocie ze stolicy Niemiec, radomskie szczypiornistki rozegrały kolejny mecz w Lidze Mazowieckiej Juniorek Młodszych, pewnie pokonując na wyjeździe Varsovię Warszawa 34:20 (17:15)
APR Radom: Telus, Cywka, Bodziak, Gajewska, Grzybowska, Skorża 2, Mroziewicz 3, Tomczyk 2, Pluta 1, Michalska 7, Norek 3, Prokop 1, Karbownik 8, Zawadzka 1, Borek 4, Walczak 2.

Poleć artykuł swoim znajomym


Chcesz znać wyniki jeszcze szybciej, a jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? KONIECZNIE ZRÓB TO TERAZ!


Data: 2018-10-24 12:37:52 | Kategoria: Piłka Ręczna / Młodzież | Odwiedzin: 7325
 




Podobnie jak w życiu "nie samym chlebem żyje człowiek" tak i my nie skupiamy się wyłącznie na sporcie. Teatr, kino, muzyka, rozrywka... także są nam bliskie. +wiecej

KLASA A (grupa I): Polonia Iłża jak taran, Akcja Jastrzębia uchyla drzwi innym 05-05-2025
 
Klasa A (grupa II): Wyśmierzyce i Głuchów w grze o awans 05-05-2025
 
Radomiak Radom zostaje w Ekstraklasie na kolejny sezon! 04-05-2025
 
Druga wygrana Pilicy Białobrzegi, porażka Oskara Przysucha 04-05-2025
 
Wpadka Energii, wygrana Drogowca, derby dla Prochu, porażka Promnej [TABELA] 03-05-2025
 
Zguba Warki, Jodła powiększa przewagę w Tymex Lidze Okręgowej [TABELA] 03-05-2025
 
Klasa A (grupa II): GKS Stromiec, na razie, poza zasięgiem 30-04-2025
 
KLASA A (grupa I): Polonia Iłża na autostradzie do okręgówki 30-04-2025
 
Akademia Klasy Ekstra zawita do Radomia 30-04-2025
 
Sportowcy uczcili pamięć o wybitnym tenisiście 30-04-2025
 
PIŁKARSKI ROZKŁAD JAZDY NA WEEKEND (30 kwietnia - 4 maja) 29-04-2025
 
Walka, pasja i powrót Patryka Kozłowskiego na podium mistrzostw Polski! 28-04-2025
 
Radomiak walczył do końca i wyrwał punk Lechowi Poznań 27-04-2025
 
Broń Radom zremisowała na wyjeździe z ŁKS Łomża 26-04-2025
 
IV liga: Tylko punkt Oskara Przysucha, znów bolesna porażka Pilicy Białobrzegi 26-04-2025
 



Copyright 2008 - 2012 RadomSport.pl