|   On-line: 39

ROSA Radom rozjechała Polfarmex Kutno!
Co najmniej różnica klasy była po stronie ROSY Radom w meczu z Polfarmeksem Kutno. Radomskie Smoki rozkręcały się z minuty na minute, żeby zgnieść rywala w ostatniej kwarcie spotkania. Mecz był debiutem przed radomską publicznością Jordana Callahana, który pod nieobecność Tyorone'a Brazeltona był pierwszym playmakerem ROSY.

Przewaga radomian nie podlegała żadnej dyskusji, ale paradoksalnie nie było tego widac na tablicy wyników. Również dlatego, że w mecz lepiej wszedł Polfarmex i ROSA wyszła na prowadzenie dopiero pod koniec pier2wszej kwarty. Prowadzenia tego nie oddała już do końca pojedynku.

Efektowne zwycięstwo dała tak naprawdę czwarta kwarta, kiedy Radomskie Smoki miały run 16:0. Otworzył się Michał Sokołowski, który kończył kontry i trafiał zza łuku. Pomagała, zwłaszcza w obronie, reszta graczy i Polfarmex zwyczajnie pękł. Gdyby nie dwie "trójki" w samej końcówce, wygrana ROSY byłaby jeszcze bardziej okazała.

Co ciekawe, gospodarze zaliczyli sporo, bo aż 11 strat, ale goście w tym względzie byli dwukrotnie "lepsi". To także obrazuje przebieg spotkania, w którym to ROSA popełniła znacznie mniej błędów.

Na parkiecie nie pojawił się Tyrone Brazelton, który zgłosił ból nogi. Nie pojawił się także wracający do zdrowia po kontuzjiDamian Jeszke. Amerykanin pojawi się zapewne w grze już we wtorek, kiedy ROSA rozegra wyjazdowy mecz Ligi Mistrzów z PAOK Saloniki.

ROSA RADOM - POLFARMEX KUTNO 72:52 (19:18, 21:14, 8:8, 24:12)
ROSA:
Sokołowski 15 (3), Callahan 13 (2), Jackson 8, Bell 4, Bonarek 2 oraz Zyskowski 8, Bojanowski 7, Witka 6 (1), Adams 6, Zegzuła 3.
Polfarmex: Fraser 11, Wallace 10 (2), Berisha 6, Bartosz 6 (1), Kowlczyk 6 oraz Sałasz 6 (1), Kobus 4, Sobczak 3 (1), Pawlak 0, Pruefer 0.

GAS

Poleć artykuł swoim
znajomym

Chcesz znać wyniki jeszcze szybciej, a jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku?